Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

  • 29 czerwca 2019
  • 7 lipca 2019

[ZDJĘCIA] Nowe mikrobusy PKM Tychy już kursują po liniach ZTM

W sobotę, 29 czerwca na parkingu przed Urzędem Miasta Tychy zaprezentowano nowe mikrobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. w Tychach. Od poniedziałku, 1 lipca mikrobusy kursują już po liniach ZTM.

PKM Tychy zaprezentował nowe mikrobusy - 29.06.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Prezentacja taboru to finał największego w kraju i jednego z największych w Europie zamówienia na dostawę mikrobusów dla komunikacji miejskiej, zasilanych sprężonym gazem ziemnym.

Po zakupie nowych mikrobusów PKM Tychy dysponuje jedną z największych flot mikrobusowych w Polsce. Zakupione pojazdy marki MMI typu IVECO 72C URBY przeznaczone są do świadczenia usług przewozowych w ramach komunikacji miejskiej na rzecz mieszkańców Miasta Tychy oraz gmin członków Porozumienia Tyskiego.

PKM Tychy zaprezentował nowe mikrobusy - 29.06.2019
PKM Tychy zaprezentował nowe mikrobusy - 29.06.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Charakteryzują się innowacyjnymi, ekologicznymi rozwiązaniami oraz wyposażeniem ułatwiającym podróż pasażerom. Pojazdy wyposażone są w rampę dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz pasażerów podróżujących z wózkiem do przewozu dzieci. Łączna pojemność każdego z mikrobusów to 32 miejsca. Oprócz tego wyposażone są w klimatyzację, przyciemniane szyby, dwa gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz router WiFi. Wszystkie busiki spełniają najwyższą normę emisji spalin EURO VI.

Cena zakupu wszystkich pojazdów wyniosła 6.300.000 zł netto (7.749.000 zł brutto).

Zakup mikrobusów współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”.

BM / tychy.info, źródło: PKM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.