tychy.info

Reklama

  • 16 stycznia 2018

Zespół Szkół nr 1 z patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego

Tyski „Morcinek” jako jedna z pięciu szkół w województwie śląskim podpisała umowę patronacką z władzami Uniwersytetu Ekonomicznego. W ten sposób wzmocniona została współpraca naukowa między tyską szkołą a środowiskiem akademickim.

Reklama

Zespół Szkół nr 1 z patronatem Uniwersytetu Ekonom
Zespół Szkół nr 1 z patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego · fot. Zespół Szkół nr 1 w Tychach


Uroczystość nadania patronatu Zespołowi Szkół nr 1 odbyła się w ubiegły wtorek, 9 stycznia, w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice. Umowę w imieniu władz UE podpisał prorektor ds. edukacji i internacjonalizacji, prof. dr. hab. Sławomir Smyczek, a ze strony szkoły jej dyrektor - Grażyna Jurek.

- Słowa szczególnego podziękowania za dotychczasową współpracę kierujemy do Pana dra Rafała Żelaznego, pracownika naukowego uczelni (Katedra Ekonomii, Zakład Koniunktury i Wzrostu Gospodarczego), który jest opiekunem naukowym naszej szkoły - czytamy na stronie internetowej tyskiej placówki.

Oprócz Zespołu Szkół nr 1 patronatem objęty został również Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach i Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

Uzyskanie przez szkołę patronatu Uniwersytetu Ekonomicznego to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, które łączy się z wejściem do elitarnego grona placówek dydaktycznych. Jest to przede wszystkim korzyść dla uczniów ZS nr 1. Umowa obejmuje bowiem opiekę naukową i dydaktyczną ze strony uczelni, kompleksowe wsparcie dla najlepszych uczniów i absolwentów w formie tutoringu akademickiego.

- Jesteśmy dumni, że nasza sieć szkół partnerskich i objętych patronatem stale się poszerza. Naszym celem jest, aby mieć jak najlepszych studentów i Państwa uczniowie są idealnymi kandydatami. Przyznając już współpracującym szkołom patronat, jednocześnie gratulujemy osiągniętych sukcesów. Dziś do naszej rodziny akademickiej dołącza kolejne sosnowieckie liceum. To dla nas wielkie święto - mówił w trakcie uroczystości prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji.

Bezpośrednio po podpisaniu umów wykład o innowacjach dydaktycznych wygłosił dr Marcin Baron, pracownik naukowy Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych UE Katowice. Nauczyciele i uczniowie „Morcinka” wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym funkcjonowania współczesnej edukacji.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.