• 12 lutego 2024
  • 13 lutego 2024
  • wyświetleń: 4071

Plaga kradzieży w Tychach: zginęły tablice rejestracyjne, włamano się na Facebooka, wyłudzono pieniądze

Od 5 do 11 lutego tyska policja została powiadomiona o kilku kradzieżach na szkodę mieszkańców Tychów.

policja, radiowóz, ilustracja
Ilustracja · fot. KMP Tychy


W niedzielę 11 lutego nieznany sprawca z samochodu Daewo Lanos zaparkowanego przy ul. Kalinowej dokonał kradzieży jednej tablicy rejestracyjnej. Tego samego dnia nieznany sprawca po uprzedni przełamaniu zabezpieczeń dokonał włamania do konta Facebook mieszkanki Tychów. Kilka godzin później nieznany sprawca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy pomocy aplikacji Messenger, podając się za znajomą, wyłudził środki płatnicze w kwocie 3000 zł od mieszkanki naszego miasta.

9 lutego nieznany sprawca sprzed budynku szkoły skradł rower o wartości 3000 zł. 7 lutego nieznany sprawca z samochodu marki Citroen C2 zaparkowanego przy ul. Husarii Polskiej dokonał kradzieży dwóch tablic rejestracyjnych. Tego samego dnia skradziono również tablice z samochodu marki Mazda.

8 lutego nieznany sprawca uzyskał dostęp do konta Facebook własności mieszkanki Lędzin, a następnie za pomocą aplikacji messenger rozesłał wiadomości do jej znajomych z prośbą o podanie kodu BLIK.

Postępowanie w powyższych sprawach prowadzi tyska komenda policji.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.