• 9 lutego 2024
  • 10 lutego 2024
  • wyświetleń: 2146

[FOTO] Wypadek busa przewożącego pasażerów w rejonie fabryki Stellantis

W czwartek 8 lutego około godziny 22:20 dyżurni tyskiej straży pożarnej i policji otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Turyńskiej w rejonie fabryki samochodów Stellantis. Ze zgłoszenia wynikało, że bus przewożący ludzi zjechał do przydrożnego rowu.

Wypadek busa w rejonie fabryki Stellantis - 08.02.2024 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały: pogotowie ratunkowe, zastępy strażaków OSP Bieruń Stary, ZSR Sirio oraz JRG Tychy oraz policja. W trakcie działań ratunkowych ruch w kierunku Bierunia był całkowicie zablokowany.

Pojazdem podróżowało siedem osób. Sześć osób nie doznało obrażeń, a kierowca busa marki Mercedes trafił pod opiekę ratowników medycznych. Podjęta została decyzja o konieczności jego transportu do szpitala na dokładne badania.

Do zdarzenia doszło już na terenie podległym KPP Bieruń. W związku z powyższym do obsługi zdarzenia został zadysponowany patrol bieruńskiej drogówki. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu Policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku nagłego zachorowania kierującego (podejrzenie zawału serca). Około godziny 23.00 w kierunku Bierunia został udrożniony lewy pas. Policjanci KPP Bieruń do późnych godzin nocnych prowadzili działania na miejscu zdarzenia.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.