• 8 lutego 2024
  • wyświetleń: 397

[FOTO] Ciężarówka w rowie na krajowej jedynce. Utrudnienia na kilka godzin

W środę 7 lutego około godziny 16:35 na zjeździe z ul. Beskidzkiej (DK 1) na ul. Oświęcimską (DK 44) w kierunku Bierunia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki Iveco z naczepą. Na łuku drogi kierowca utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Ciężarówka w rowie na krajowej jedynce - 07.02.2024
Ciężarówka w rowie na krajowej jedynce - 07.02.2024 · fot. 112tychy.pl


Ruch na tym zjeździe został całkowicie zablokowany. Na miejsce wezwany został zastęp strażaków JRG Tychy oraz patrol policji. Ze względu na brak zagrożenia strażacy po kilkunastu minutach wrócili do koszar, a do wyciągnięcia zestawu z potrzasku wezwana została pomoc drogowa.

W trakcie działań ruch w kierunku Pszczyny odbywał się tylko lewym pasem. Niestety nie wszyscy kierowcy zwracali uwagę na zamknięcie pozostałych pasów i usiłowali zjechać w kierunku Bierunia. Dzięki zaangażowaniu pomocy drogowej udało się w miarę szybko wyciągnąć pojazd. Około godziny 19:30 ruch został całkowicie odblokowany. Kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem karnym.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.