Reklama

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 110

Najnowsze trendy w rekrutacji: przewodnik dla działu HR

Materiał partnera:

Jesteś ciekawy, jakie są najnowsze trendy w rekrutacji? Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przyciągnąć i zatrzymać najlepszych kandydatów na rynku pracy? Ten przewodnik jest dla Ciebie. Pozwoli Ci zrozumieć, jakie strategie i narzędzia są obecnie najbardziej efektywne w procesie rekrutacji.

Najnowsze trendy w rekrutacji: przewodnik dla działu HR
fot. unsplash.com


Technologia na usługach HRObecnie, coraz więcej firm korzysta z zaawansowanych technologii w procesie rekrutacji. Przykładem mogą być narzędzia do automatyzacji procesów HR, które znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę rekruterów. Wykorzystują one sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, oceny kompetencji kandydatów czy nawet przeprowadzania onboardingu. Większość tych technologii nie wymaga sprawdzania poprawności działania przez człowieka.

Personalizacja procesu rekrutacjiDrugim ważnym trendem jest personalizacja procesu rekrutacji. Firmy coraz częściej podchodzą do kandydatów w sposób indywidualny, dostosowując do nich komunikację i proces rekrutacyjny. Pozwala to na budowanie silnej relacji z kandydatem, co zwiększa szanse na jego zatrudnienie i utrzymanie w firmie. Dane klienta i ich preferencje są kluczowe dla dostarczenia pozytywnych doświadczeń klienta, a personalizacja procesu rekrutacji pozwala na dostosowanie procedur do potrzeb każdego kandydata.

Outsourcing usług płacowychOutsourcing kadr i płac polega na przejęciu realizacji zadań kadrowo-płacowych przez outsourcera, na rzecz zleceniodawcy. Kluczowe zalety outsourcingu kadrowego i outsourcingu płacowego, to możliwość znacznej obniżki kosztów, pewność wysokiej jakości usługi brak konieczności utrzymywania własnego działu kadr i płac. Poza tym coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług płacowych. Dzięki temu dział HR może skupić się na strategicznych zadaniach, takich jak rekrutacja i rozwój pracowników, zamiast zajmować się rutynowymi czynnościami administracyjnymi.

Podsumowując, najnowsze trendy w rekrutacji to przede wszystkim wykorzystanie technologii, personalizacja procesu rekrutacyjnego oraz outsourcing usług płacowych. Wszystko po to, by przyciągnąć i zatrzymać najlepszych kandydatów na rynku pracy.