Reklama

  • 15 września 2023
  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 1612

[ZDJĘCIA] Dzień bez Samochodu w Tychach

Za nami:

W dniach od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączyły się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu - 22 września odbyła się impreza specjalna - Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta! Zobaczcie zdjęcia!

Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta - 22.09.2023
Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta - 22.09.2023 · fot. UM Tychy


Europejski Tydzień Mobilności jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

W tegoroczne działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności zaangażowało się wiele miejskich instytucji i organizacji. W tym czasie szczególnie promowano zrównoważony transport i zachęcano do zmiany codziennych nawyków na korzyść środowiska. Przygotowano wiele atrakcji - od konkursu plastycznego, gry miejskiej w plenerze, rajdów rowerowych po tematyczne spacery po mieście.

W ostatni dzień - 22 września odbył się Dzień bez Samochodu przy tyskim magistracie. Dla uczestników przygotowano ekostoiska szkolne, warsztaty plastyczne, muzyczny autobus, teatralny trolejbus, stoisko Ekodoradcy, strefę bezpieczeństwa oraz strefę aktywności. Impreza trwała w godzinach od 9.00 do 13.00.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj