Reklama

  • 14 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 568

[WIDEO] Droga pożarowa drogą życia - tyscy strażacy przypominają!

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach przypomina: droga pożarowa drogą życia! Ukazał się spot promujący właściwe parkowanie.

Loading...


Akcja informacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach dotyczy parkowania samochodów na drogach pożarowych. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

- Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj, że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 metrów - zwracają uwagę mundurowi.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych, zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 złotych, a także odholowaniem pojazdu.


- Przypominamy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych, można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adresy ich poczty elektronicznej, znajdujące się na stronie internetowej tyskiej jednostki. Można również skorzystać z aplikacji „Moja Komenda” lub z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - mówią policjanci.

Droga pożarowa drogą życia

ar, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.