Reklama

  • 3 czerwca 2023
  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2940

[ZDJĘCIA] Pożar mieszkania przy ul. Żwakowskiej

W sobotę, 3 czerwca około godziny 8:40 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania na szóstym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Żwakowskiej 10.

Pożar mieszkania przy ul. Żwakowskiej - 3.06.2023 · fot. 112Tychy


Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol policji oraz zastępy JRG Tychy i OSP Lędziny (z zabezpieczenia rejonu operacyjnego KM PSP Tychy). Z mieszkania, w którym doszło do pożaru, ewakuowała się kobieta z czwórką dzieci, mieszkania opuściła też część lokatorów z wyższych pięter.

Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego po rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej podali prąd wody na palące się elementy wyposażenia mieszkania. Dodatkowo podjęte zostały działania gaśnicze z kosza drabiny mechanicznej. Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, a po kilku kolejnych minutach pożar został ugaszony.

W wyniku pożaru kilka osób podtruło się dymem. Osoby te trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala.

Po zakończeniu działań gaśniczych strażacy przy użyciu agregatu oddymiającego oddymili klatkę schodową oraz wykonali pomiary stężenia tlenku węgla, wynik: 0,00ppm. Około godziny 10:30 działania strażaków na miejscu zostały zakończone.

Około godziny 13 swoje działania rozpoczął wezwany na miejsce technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Jako przyczynę pożaru nie wyklucza się niedopałka papierosa, który został przypadkowo zrzucony na balkon spalonego mieszkania. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego pożaru. Na chwilę obecną kobieta z dziećmi schroniła się u najbliższych.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.