tychy.info

Reklama

  • 26 maja 2023

Tychy przeciw depresji razem ze Śląskiem i Zagłębiem

We wtorek 23 maja w trakcie konferencji „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”, przedstawicielki i przedstawiciele samorządów z regionu podpisali deklarację wspierania działań na rzecz przeciwdziałania depresji. Tychy reprezentował Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta ds. społecznych.

Reklama

We wtorek 23 maja odbyła się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”
We wtorek 23 maja odbyła się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji” · fot. Komisja Europejska - przedstawicielstwo w Polsce


Z okazji Europejskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w Pałacu Młodzieży w Katowicach 23 maja odbyła się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz różnych miast Metropolii, w tym również Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

- Depresja to choroba, która może dotknąć każdego - niezależnie od wieku, czy statusu społecznego. W zastraszająco szybkim tempie przybywa osób młodych potrzebujących profesjonalnego wsparcia dlatego potrzebujemy wspólnych, przemyślanych działań - mówi Maciej Gramatyka.

Wydarzenie, które odbyło się w Pałacu Młodzieży w Katowicach, zostało zorganizowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z Biurem WHO w Polsce i Aliansem Przeciw Depresji.

Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, podpisując deklarację zobowiązali się w ramach swoich kompetencji do dołożenia szczególnych starań na rzecz uznania dobrych praktyk Komisji Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia w upowszechnianiu w społecznościach lokalnych wiedzy o rozpoznawaniu i leczeniu depresji. Dokument został oparty na dobrych praktykach wypracowanych przez Komisję Europejską, Parlament Europejski, Światową Organizację Zdrowia oraz Warszawski Alians przeciw depresji.

Podpisy pod deklaracją złożyli przedstawiciele Tychów, Będzina, Bierunia, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gierałtowic, Gliwic, Katowic, Kobióra, Łazisk Górnych, Piekar Śląskich, Pilchowic, Psar, Pyskowic, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Siewierza, Sławkowa, Sosnowca, Świerklańca, Świętochłowic, Wyr oraz Wiceprzewodnicząca Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.