tychy.info

Reklama

  • 24 marca 2023
  • 25 marca 2023

W Tychach zgasną światła - Godzina dla Ziemi

Za nami:

W sobotę, 25 marca w Tychach zgasną światła. Po raz kolejny miasto bierze udział w symbolicznej akcji WWF i gasi podświetlenie niektórych obiektów miejskich. W tym roku w godz. 20.30 - 21.30 wyłączone zostanie podświetlenie Stadionu Miejskiego oraz napisu "TYCHY" przy al. Niepodległości.

Reklama

Godzina dla Ziemi w Tychach


Godzina dla Ziemi została zainicjowana w 2007 roku w Sydney przez organizację WWF i ma stanowić gest solidarności z ideą ochrony naszej planety. Co roku do akcji dołączają miliony ludzi na całym świecie.

W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP.

Symboliczna godzina ma skłonić do zastanowienia nad kondycją naszej planety, zjednoczyć ludzi na całym świecie w działaniach na rzecz ochrony Ziemi.

WWF Polska

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.