tychy.info

Reklama

  • 28 stycznia 2023
  • 30 stycznia 2023

20 lat od tragedii w Tatrach. Zginęli uczniowie tyskiego liceum

28 stycznia minęło 20 lat od tragedii w Tatrach. Grupa młodzieży z tyskiego I Liceum im. Leona Kruczkowskiego wraz z dwoma opiekunami wyruszyła, aby przeżyć wielką przygodę - zdobyć zimą Rysy. Ośmioro z nich nigdy z tej wyprawy nie wróciło. Ewa, Justyna, Artur, Szymon, Przemek, Łukasz, Andrzej oraz ich opiekun Tomasz zginęli pod lawiną.

znicz, cmentarz, wszystkich świętych
20 lat od tragedii w Tatrach. Zginęli uczniowie tyskiego liceum


O dramacie rodziców uczniów "Kruczka" pamięta nie tylko każdy tyszanin, ale i wielu Polaków. Do dziś w miejscu tragedii profesjonalni taternicy i miłośnicy gór palą znicze i modlą się za dusze zmarłych w strasznych okolicznościach nastolatków. „Daj nam wiarę w mrok i świt, daj hart tatrzańskich skał” - te słowa zostały wykute na pamiątkowej tablicy, która wisi na ścianie szkoły. Widnieją na niej również nazwiska ofiar: Przemek Kwiecień, Szymon Lenartowicz, Andrzej Matyśkiewicz, Łukasz Matyśkiewicz, Justyna Narloch, Ewa Pacanowska, Artur Rygulski, Tomasz Zbiegień.

W sobotę 28 stycznia o 7.00 rano w kościele pw. Świętej Rodziny w Tychach odprawiona została msza św. za tragicznie zmarłych uczestników wyprawy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.