tychy.info

Reklama

  • 25 stycznia 2023

Wypożyczalnia książek pojawiła się na tyskim dworcu

Miejska Biblioteka Publiczna zmieniła lokalizację samoobsługowej wypożyczalni "Przystań Książka". W czwartek, 19 stycznia urządzenie zostało przeniesione do budynku dworca PKP przy ul. Asnyka i załadowane nowościami! Wypożyczone książki, tak jak do tej pory, można zwracać do urządzenia lub do Biblioteki Głównej przy al. Piłsudskiego 16.

Reklama

Automat książkowy "Przystań książka"
Automat książkowy "Przystań książka" · fot. MBP Tychy


Przypomnijmy: w październiku 2021 roku z okazji 65-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach otwarto pierwszą w naszym mieście, a trzecią w Polsce (po Łodzi i Kielcach) samoobsługową wypożyczalnię książek. Urządzenie zostało zlokalizowane w galerii handlowej Gemini Park Tychy, a punkt otrzymał nazwę "Przystań Książka". Teraz biblioteka poinformowała o jego przeniesieniu na tyski dworzec główny.

Książkomat o nazwie Przystań Książka posiada 93 skrzyneczki, w których znajdą się najbardziej poczytne książki. Urządzenie pozwala samodzielnie wypożyczyć ukryte w nim zbiory i tam też je zwracać (oddać książkę można także w Bibliotece Głównej - Mediatece). Wystarczy tylko posiadać kartę biblioteczną MBP Tychy.

Jak używać automatu książkowego, dowiecie się z poniższego filmu:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.