tychy.info

Reklama

  • 26 września 2022
  • 28 września 2022

Będą tablice dot. głębokości Jeziora Paprocańskiego?

Radna Anita Skapczyk zaapelowała o oznaczenie głębokości Jeziora Paprockiego po tym, jak w sierpniu młody mężczyzna doznał poważnego urazu kręgosłupa po wykonaniu skoku na główkę do wody.

Reklama

Skok na główkę do na Paprocanach zakończony urazem kręgosłupa - 07.08.2022
Skok na główkę do na Paprocanach zakończony urazem kręgosłupa - 07.08.2022 · fot. 112tychy.pl


O zdarzeniu na terenie tyskiego Ośrodka Wypoczynkowego pisaliśmy 11 sierpnia w artykule Skok na główkę na Paprocanach zakończony urazem kręgosłupa.

- Wnioskuję o wykonanie tablic oznaczających głębokość zbiornika. Jest szansa, że takie tablice ostudzą zapał śmiałków do wykonywania skoków, szczególnie w rejonie pomostów. Proszę rozważyć też tablice edukacyjną w rejonie plaży, informującą, czym może zakończyć się skok do wody w miejscu niedozwolonym, nieodpowiednim. Myślę, że będzie to miało działanie edukacyjne dla korzystających z jeziora w sezonie letnim - proponuje Anita Skapczyk.

Pomost pływający na Paprocanach po remoncie - 22.07.2022
Pomost pływający na Jeziorze Paprocańskim · fot. Piotr Podsiadły/UM Tychy


W odpowiedzi na interpelację dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marcin Staniczek zapowiedział, że tablice zostaną wykonane i umieszczone przed rozpoczęciem kolejnego sezonu letniego wzdłuż pomostów pływających. Tabliczki pojawią się w formie znaków poziomych, zawierających informację o zakazie skoków do wody, ze względu na występujące płycizny.

Jest tylko jedno "ale"...

- Z powodu niejednolitej głębokości jeziora w ciągu całego roku, uwarunkowanej zmiennymi warunkami atmosferycznymi, powodującymi wahania stanu wody w jeziorze, nie można jednoznacznie wskazać, jaka głębokość wody jest w danym momencie w konkretnym miejscu - wyjaśnia Marcin Staniczek.

- Umieszczenie tablic z informacją o głębokości w danym miejscu, wraz ze zmianą warunków hydrologicznych (susza, intensywne opady deszczu) może wprowadzać mieszkańców w błąd - wskazuje.

- Ponadto rozważymy wykonanie tablicy edukacyjnej, informującej o skutkach, jakie niesie za sobą skok do wody w miejscu niedozwolonym - zapowiada dyrektor.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.