tychy.info

Reklama

  • 31 lipca 2022
  • 2 sierpnia 2022

[Historyczne zdjęcie] Ulica Grota-Roweckiego z lotu ptaka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Czas na kolejne historyczne zdjęcie naszego miasta, udostępnione przez dział fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach. Tym razem prezentujemy kadr, na którym uwieczniono ulicę Grota-Roweckiego. Co widać w oddali?

Ulica Grota-Roweckiego - dawniej F. Dzierżyńskiego, historyczne zdjęcie   około 1978 roku
Ulica Grota-Roweckiego - dawniej F. Dzierżyńskiego około 1978 roku · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na zdjęciu: widok z góry na ulicę Feliksa Dzierżyńskiego (obecnie gen. Stefana Grota-Roweckiego). Po prawej stronie fragment osiedla C, w oddali osiedle M. Po lewej fragment osiedla D, w oddali Hotel Tychy w trakcie budowy oraz osiedle N.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj