tychy.info

Reklama

  • 30 lipca 2022
  • 8 sierpnia 2022

We wrześniu po raz dziesiąty Tyski Półmaraton

X Tyski Półmaraton wystartuje 4 września. W tym roku organizator zaprasza na nową trasę przez całe Tychy i Paprocany z finiszem na Stadionie Lekkoatletycznym!

Tyski Półmaraton
Po raz dziesiąty Tyski Półmaraton! · fot. tychy.info


Tyski Półmaraton to bieg po trasie z atestem PZLA. Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach przy ulicy Edukacji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

O ile pozwolą na to ograniczenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, pokazy produktów sportowych, losowanie nagród, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku - łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 2 do 70 kilku. W Półmaratonie wzięło udział ponad 400 osób. Wystartowali „zawodowcy” z Kenii i Ukrainy, wielu dobrych polskich zawodników, oraz cała rzesza biegaczy amatorów, wśród których byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

W roku 2017 postawiono na profesjonalny marketing biegu, co przyniosło ponad dwukrotny wzrost liczby uczestników - ponad 1000 osób. W 2019 w biegu uczestniczyło już prawie 1600 osób! W 2020 roku bieg się nie odbył z powodu obostrzeń pandemicznych ale rok później wróciliśmy na trasę Tyskiego Półmaratonu.

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Zapisy w serwisie dostartu.pl: dostartu.pl/x-tyski-polmaraton-v7333

Limit zgłoszeń to 2000 uczestników, a limit dla sztafet - 100.

tyski półmaraton

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.