tychy.info

Reklama

  • 2 lipca 2022
  • 7 lipca 2022

Nightskating w Tychach! Rolkarze opanują tyskie ulice

Za nami:

7 lipca ponownie na ulicach miasta Tychy pojawią się rolkarze. Wieczorny przejazd ulicami miasta rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz. 20:00. Start spod galerii Gemini Park Tychy.

rolki
Nightskating w Tychach! Rolkarze opanują tyskie ulice


Po raz szósty odbędzie się impreza Nightskating z wieczornym przejazdem rolkarzy ulicami Tychów. Warto wspomnieć, że będzie to wielki powrót bowiem przez pandemię wydarzenie nie odbyło się w roku 2020 i 2021 czyli wraca po dwuletniej przerwie.

Start zaplanowany jest o godz. 20:00 przy centrum handlowym Gemini Park, tu również będzie meta, a trasa przejazdu wyznaczona została ulicami: Piłsudskiego, Jaśkowicką, Stoczniowców, Harcerską, Begonii, Bocheńskiego, Sienkiewicza, al. Bielską, Edukacji, Grota Roweckiego, al. Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego i kończy go ulica Towarowa ok. 22:30 przy centrum handlowym Gemini Park. Trasa przejazdu liczy ok. 15 km. Na trasie przejazdu rolkarzy mogą wystąpić niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej.

Dla osób, które nie posiadają rolek, od godziny 19:00 na miejscu startu dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu. Podczas przejazdu muzykę zapewni niezawodny DJ DCB znany na cenie muzyki elektronicznej, który swoje bity zaserwuje z konsolety umieszczonej w specjalnej przyczepce. Kolumnę rolkarzy zamknie autobus PKM Tychy, do którego mogą wsiąść osoby, dla których trasa okaże się zbyt wymagająca. Całość zabezpieczona jest przez osoby kierujące ruchem, policję, straż miejską oraz pogotowie ratunkowe.

- Zabezpieczenie imprezy i bezpieczeństwo jest bardzo ważne, bowiem każdego roku impreza gromadzi ok tysiąca rolkarzy, to pokazuje, jak bardzo popularne stają się rolki w Tychach - mówi Michał Kasperczyk.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach, zalecane jest używanie również kasku i ochraniaczy.

- Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa - dodaje Michał Kasperczyk, inicjator wydarzenia.

Na imprezę jak zwykle zapraszają Miasto Tychy, MOSiR Tychy, Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL-TYCHY, Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Gemini Park Tychy.

Night skating w Tychach!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.