tychy.info

Reklama

  • 30 czerwca 2022
  • 3 lipca 2022

Ogólnopolski projekt Nordic Walking SENIOR w Tychach!

Za nami:

Tyscy seniorzy mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach nordic walking w Tychach. Ćwiczenia będą odbywać się cyklicznie - w każdą niedzielę o godzinie 9.00. Start już 3 lipca, przy stacji kolejowej Tychy Żwaków!

nordic walking
Bezpłatne zajęcia nordic walking dla tyskich seniorów · fot. pixabay


Zajęcia organizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Nordic Walking SENIOR”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów.

Zajęcia będą prowadzone od czerwca do listopada w 200 miejscach, w 16 województwach Polski. W każdym miejscu zostanie przeprowadzonych 20 jednostek treningowych (każda jednostka trwa 60 minut) mających na celu naukę i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Noridc Walking.

Celem projektu jest poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu - zajęcia nordic walking z instruktorem, skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest nordic walking, zbudowanie partnerskich relacji z podmiotami publicznymi, społecznymi, z mediami w zakresie promocji prawidłowej techniki nordic walking w kontekście Seniorów w Polsce, ochrona zdrowia i zdrowy styl życia wśród dorosłych i osób starszych poprzez systematyczne treningi nordic walking (także w odniesieniu do rehabilitacji ruchowej tzw. „pokowidowej” - dla osób po przebytym Covid-19), organizacja czasu wolnego w aktywny sposób (aktywne spędzanie czasu wolnego), upowszechnianie aktywnego stylu życia - podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie, w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu osób starszych, promocja prawidłowej techniki nordic walking z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.

Pierwsze spotkanie już 3 lipca. Zajęcia będą odbywać się co niedzielę.

  • Zbiórka: stacja kolejowa Tychy - Żwaków o godzinie 9.00.
  • Czas trwania zajęć od 60 min do 120- zależnie od grupy.
  • Uczestników prosimy o zabranie własnych kijków.
  • Koordynator zajęć: Ryszard Grzywocz, grzywoczr@interia.pl, tel. 503 566 619.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.