tychy.info

Reklama

  • 30 czerwca 2022
  • 2 lipca 2022

[ZDJĘCIA] Burza z gradem w Tychach. Połamane drzewa, zalane drogi

W środowy wieczór, 29 czerwca przez Tychy przeszła burza z gradem. Jak podaje portal Tyskich Służb Ratowniczych 112 Tychy, w czasie i tuż po nawałnicy występowały utrudnienia w ruchu na terenie całego miasta. Zalane zostały ulice, a silny wiatr powalił drzewa.Na terenie miasta działały zastępy PSP Tychy oraz jednostek OSP powiatu bieruńsko - lędzińskiego. Jak podaje p.o. oficera prasowego tyskiej straży pożarnej, do powalonych drzew i wiatrołomów strażacy interweniowali 9 razy, zaś do zalanych posesji 5-krotnie. Do usuwania skutków nawałnicy skierowane zostały zastępy PSP Tychy wspierane przez druhów z jednostek OSP Lędziny i OSP Bieruń Stary oraz funkcjonariuszy PSP Mikołów i SGRT Dąbrowa Górnicza. W wielu przypadkach zabezpieczenie działań strażaków pełnili funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

Skutki środowej nawałnicy w Tychach - 29.06.2022 · fot. 112tychy.pl


Sporej wielkości grad miejscami - między innymi na osiedlach B, C oraz H - uszkodził pojazdy i elewacje budynków, połamał rośliny.

Na wielu ulicach utworzyły się rozlewiska wodne, wiele drzew zostało połamanych przez co drogi były nieprzejezdne.

Do najgroźniejszej sytuacji doszło na ul. Begonii gdzie sporych rozmiarów drzewo spadło na budynek mieszkalny.

Skutki środowej nawałnicy w Tychach - 29.06.2022
Skutki środowej nawałnicy w Tychach - 29.06.2022 · fot. 112tychy.pl


O tym więcej w artykule: www.tychy.info/wiadomosci/15490-zdjecia-nawalnica-w-tychach-drzewo-powalone-na-dom-tychy

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.