tychy.info

Reklama

  • 28 czerwca 2022
  • 3 lipca 2022

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy wyścig kolarski przejechał przez Tychy

W środę, 29 czerwca w godzinach przedpołudniowych rozegrany został 1 etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków z Żor do Katowic. Trasa przebiegała także przez ulice Tychów. Funkcjonariusze policji czuwali nad bezpieczeństwem.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem międzynarodowego wyścigu kolarskiego - 29.06.2022 · fot. KMP Tychy


W dniach 29 czerwca - 2 lipca fani kolarstwa mogą oglądać zmagania uczestników 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Ponad 140 osobowy Peleton będzie gościł w województwach: Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim, Świętokrzyskim oraz Łódzkim.

Kolarze przejechali przez Tychy w środę. Trasa przebiegała od strony Kobióra ul. Bielską, Sikorskiego do Cielmic, ulicą Targiela, Jedności, ul. Bieruńską. Utrudnienia wystąpiły w godzinach przedpołudniowych.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków to etapowe zawody od 1990 roku rozgrywane na przełomie czerwca i lipca. Wyścig jest zaliczany do kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.2. Startują w nim ekipy polskie oraz ekipy z zagranicy. Od 32 lat organizatorem zawodów jest Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność". Impreza organizowana jest we współpracy z miastami, przez które prowadzi trasa wyścigu.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy, KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.