tychy.info

Reklama

  • 18 czerwca 2022
  • 26 czerwca 2022

Pociągiem z Tychów do Chorwacji nie w tym roku

RegioJet chce uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa do Splitu i Rijeki. Na początku tego roku stosowną zgodę wydał Urząd Transportu Kolejowego, ale połączenia na tegoroczny sezon letni nie udało się uruchomić.

regio jet, chorwacja
Pociągiem z Tychów do Chorwacji nie w tym roku · fot. Rynek Kolejowy


Zimą pisaliśmy, że w ostatnich dniach stycznia Polski Urząd Transportu Kolejowego udzielił czeskiemu RegioJet zgody na uruchomienie pociągów z Krakowa do Splitu i Rijeki w Chorwacji.

Jak poinformowała nas koordynatorka ruchu Šárka Vařáková z Regio Jet, w tym roku bezpośrednie połączenie z Polski do Chorwacji nie będzie realizowane. Branżowy serwis Rynek Kolejowy wskazuje, że uruchomienie połączenia może udać się w 2023 roku. Przedstawiciel RegioJet już w styczniu zaznaczał, że "biorąc pod uwagę, że brak decyzji uniemożliwiał wcześniejsze zawnioskowanie o dostęp do infrastruktury, to uzyskanie korzystnego dla RegioJet slotu może być w obecnym rozkładzie jazdy już niezwykle trudne". Ostatecznie okazało się, że w tym roku jest już na to za późno.

Przypomnijmy: planowany kurs ma rozpocząć się w Krakowie o 15:30. Pociąg przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia. Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35).

ar / tychy.info
źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.