tychy.info

Reklama

  • 21 maja 2022
  • 1 czerwca 2022

[FOTO] Cyberpunkowa "Tęcza" - projekt tyskiego grafika

Przedstawiamy nowy projekt graficzny Mateusza Latochy, który kilkukrotnie prezentował już na naszych łamach swoje prace. Tym razem przez kilkanaście miesięcy tyski artysta-grafik pracował nad cyberpunkową wizją budynku Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

SMR Design Cyberpunkowy SDK Tęcza w Tychach
Futurystyczny SDK Tęcza w Tychach · fot. SMR Design - Grafika komputerowa


Mateusz Latocha jest grafikiem komputerowym. Jego praca to tworzenie plików graficznych, takich jak loga. Zajmuje się także nadrukami na ubrania. Jego hobby jest tworzenie sztuki, która opiera się głównie na fotomanipulacjach.

- Projekt „Tęcza” przedstawia budynek „Spółdzielczego Domu Kultury Tęcza” w klimacie cyberpunkowym, który wręcz przypomina miejsce rodem z Las Vegas - mówi Mateusz Latocha.

- Pracę tworzyłem jakieś półtora roku, włączając w to kilkumiesięczne przerwy i momentowe braki weny. Postawiłem na ingerencję osób trzecich, czyli w skrócie zaprosiłem do udziału w tej pracy kilku moich znajomych - opowiada.

- Inną sprawą są dodatkowo wykonane zdjęcia, jakie wstawiłem do pracy, jak np. samochody, które kupiłem w supermarkecie. Były zabawy z perspektywą - zdradza szczegóły.

- Pozostają kolejne kwestie techniczne, jak światło, gradacja kolorów itp. W tym temacie dostałem merytoryczne wsparcie od Łukasz Chełchowski, któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas. Na pewno znajdą się mankamenty, które mogły by być do poprawy, proces twórczy sam w sobie był bardzo ciężki. Kolejne podziękowanie leci do Oberiba studio za udostępnienie mi kroju pisma wzorujący się na „Hotel Tychy”, którego użyłem do popularnego sloganu „Tychy dobre miejsce”. Dziękuję każdej osobie za udział w moim projekcie graficznym - staliście się częścią mojej twórczości - mówi twórca.

W planach pana Mateusza jest wydrukowanie dużego podświetlonego obrazu, który tyszanie będą mogli zobaczyć na różnych wydarzeniach artystycznych w mieście.

  • czas pracy: 15 miesięcy (z przerwami)
  • ilość warstw: około 900
  • format: 100x550mm (300 dpi)
  • waga pliku: 15gb

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.