tychy.info

Reklama

  • 17 maja 2022
  • 23 maja 2022

[ZDJĘCIA] Zasadzili 1500 begonii w podziękowaniu za pomoc Ukraińcom

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Ponad 50 kobiet z Ukrainy sadziło dziś kwiaty w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. Akcja była podziękowaniem dla tyszan wspierających uchodźców ukraińskich. Zobaczcie fotorelację z akcji!

1500 begonii w podziękowaniu za pomoc Ukraińcom. · fot. redakcja tychy.info


Sadzenie zorganizowano 18 maja w samo południe. Kwiaty zostały posadzone w miejscu, gdzie rok temu wspólnie z mieszkańcami miasta utworzono napis z kwiatów #NieZapominajmy dla uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

- Naprawdę mamy za co dziękować - mówiła Oksana Mytiai - jedna z inicjatorek akcji. Bardzo jesteśmy wdzięczne tyszanom, którzy pomagali od pierwsze dnia wojny. Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność, bo naprawdę tyle szczerości, miłości, współczucia i zrozumienia spotkałam przez te trzy miesiące - dodaje.

Pani Oksana podkreśliła, że akcja jest tylko „malutkim symbolem wdzięczności” i razem z innymi osobami zadeklarowała chęć organizacji kolejnych akcji i pomocy służbom miejskim w ich codziennych obowiązkach.

- Cześć osób, która do nas przyjechała z Ukrainy uciekając przed wojną rozpoczęła nowe życie w naszym mieście. Mamy osoby, które już podjęły pracę m.in. w Tyskim Zakładzie Usług Komunalnych czy w firmach prywatnych na terenie miasta. Staramy się ich motywować do działania i cieszymy się, że chcą pracować i się usamodzielniać. To ważne, bo nie wiemy jak długo będziemy w stanie im materialnie czy finansowo pomagać. Nie tylko jako samorząd, ale także sami tyszanie i tyszanki, bo to na ich barkach od początku wojny w dużej mierze spoczęła organizacja pomocy dla uchodźców. Zbiórki darów, organizacja miejsc noclegowych. Za to wsparcie po raz kolejny w imieniu prezydenta miasta - Andrzeja Dziuby jeszcze raz mieszkańcom Tychów dziękuję - mówi Ewa Grudniok - rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj