• 2 stycznia 2022
 • wyświetleń: 1484

Płytki do kuchni - na co zwracać uwagę?

Materiał partnera:

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Dlatego warto zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. Sprawdź, jak wybrać płytki do kuchni!

Linkhouse


Wybór odpowiednich płytek do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając płytki do kuchni.

Płytki do kuchni - klasa ścieralności i klasa jakościKuchnia jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na uszkodzenia, brud i działanie wilgoci. Dlatego wybierając płytki kuchenne, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jedną z najbardziej istotnych kwestii, którym należy się przyjrzeć podczas zakupu płytek do kuchni, jest klasa ścieralności. Im jest ona wyższa, tym płytka bardziej odporna na zarysowania. W przypadku płytek do kuchni klasa ścieralności powinna charakteryzować się twardością powierzchniową 6-8 w skali twardości Mohsa lub utrzymywać się na poziomie IV w skali ścieralności PEI. Wybierając płytki do kuchni, warto również zwrócić uwagę na klasę jakości. Wyróżniamy dwie klasy jakości płytek - pierwszą i drugą. Płytki, które nie posiadają żadnych zarysowań, skaz i defektów, zaliczają się do klasy pierwszej. Jeśli z kolei płytki posiadają drobne uszkodzenia czy mankamenty kolorystyczne, kwalifikują się do klasy drugiej. W miarę możliwości finansowych warto zdecydować się na płytki kuchenne należące do pierwszej klasy jakości.

Płytki kuchenne - porowatość, antypoślizgowość, wytrzymałość na zginaniePodczas zakupu płytek do kuchni trzeba mieć na uwadze kwestię ich porowatości (inaczej nasiąkliwości wodnej). Porowatość oznacza zdolność do pochłaniania wody przez płytki. Do pomieszczeń narażonych na bezpośredni kontakt z wodą należy wybierać płytki o niskiej nasiąkliwości. Ważnym parametrem jest również antypoślizgowość, która oznaczana jest na opakowaniach płytek za pomocą litery R. W przypadku pomieszczeń narażonych na wilgoć (takich jak m.in. kuchnia) należy zastosować płytki z oznaczeniem R8. Przy wyborze płytek kuchennych trzeba też zwrócić uwagę na ich wytrzymałość na zginanie. Ten parametr ma duże znaczenie podczas układania płytek. W przypadku płytek ściennych wytrzymałość powinna utrzymywać się na poziomie 15 MPa, a jeżeli chodzi o płytki podłogowe, powinna ona wynosić nie mniej niż 22 MPa.

Gdzie kupić najlepsze płytki ścienne i podłogowe do kuchni?Wiemy już, jakie płytki do kuchni wybrać. Pozostaje zatem znalezienie odpowiedniego miejsca do ich zakupu. Warto zajrzeć przede wszystkim do sklepów, które specjalizują się w sprzedaży wysokiej jakości płytek. Można tam znaleźć najlepsze płytki kuchenne w różnych rozmiarach i kolorach. Różnorodność dostępnych produktów pozwoli Ci wybrać płytki dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Outlet Nexterio - oferuje ponad 5000 wzorów płytek ceramicznych, paneli i desek podłogowych.
W asortymencie znajdziesz produkty najbardziej znanych polskich oraz zagranicznych producentów w atrakcyjnych cenach.

Nexterio proponuje swoim klientom m.in.:
 • Gresy - płytki gresowe,
 • Glazurę,
 • Płytki ścienne,
 • Płytki łazienkowe,
 • Płytki do kuchni,
 • Płytki do salonu,
 • Płytki do przedpokoju,
 • Płytki drewnopodobne,
 • Kamienie dekoracyjne,
 • Panele podłogowe,
 • Panele winylowe,
 • Panele laminowane,
 • Deski podłogowe,
 • Artykuły wyposażenia łazienki
 • i wiele innych produktów.


Nasze salony znajdziesz w największych miastach w Polsce czyli m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Lublinie, Rzeszowie czy Szczecinie.

Adres firmy:
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce

Telefon:
+48 41 312 39 39

Zapraszamy do odwiedzin sklepu online!
https://nexterio.pl/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Profesjonalna Agencja marketingowa - SEM / SEO SEMPIRE
Reklama w Internecie / Marketing internetowy/ E-Commerce

SEO (Search Engine Optimization) - pozycjonowanie i optymalizacja stron www w wyszukiwarkach
- Lokalne pozycjonowanie stron w danym mieście np. Białystok, Łódź, Lublin, Szczecin, Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz
- Pozycjonowanie sklepu internetowego - rozwiązania SEO Ecommerce dla platform:

Magento,
Prestashop,
Shopify,
Wix,
IdoSell,
SkyShop,
Shoplo,
Click Shop,
osCommerce,
WooCommerce,
Shoper,
Sote i innych.

- Audyt SEO dla stron firmowych i sklepów internetowych
- Tanie pozycjonowanie na start - cennik, koszty miesięczne pozycjonowania, zakres prac SEO do omówienia podczas bezpłatnej konsultacji SEO ze Specjalistą!

Usługi Agencji SEMPIRE obejmują również

Agecnja Google Ads / Google Adwords

- Kampanie Google Ads,
- Remarketing Google Ads,
- Linki sponsorowane,
- Reklama graficzna GDN,
- Reklama na YouTube,
- Zakupy Google

Agecnja Social Media Marketing

- tworzenie stron i prowadzenie profili w mediach społecznościowych,
- Reklama na Facebooku,
- Prowadzenie profilu na Facebooku,
- Strona na Facebooku

Content marketing i Copywriting - przygotowywanie i promocja wysokiej jakości tekstów

Wybierzemy wspólnie dedykowane rozwiązanie reklamowe dla Twojego biznesu!

Bezpłatna analiza strony internetowej
Darmowa konsultacja ze Specjalistą SEM / SEO.

Pozycjonowanie stron SEMPIRE
Wejdź po szczegóły na:
sempire.pl
undefined