tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 21 października 2021

Porównywarka kredytów hipotecznych - dobrze dopasowany kredyt mieszkaniowy

Materiał partnera:

Kredyt hipoteczny jest często jedyną metodą na to, by zakupić własne mieszkanie. Dlatego chętnych na takie rozwiązanie nie brakuje. Świadomość takiego stanu rzeczy mają też banki, które wychodzą do klientów z wieloma ofertami.

Źródło: pexels.com


Chęć usamodzielnienia się i osiągnięcia stabilizacji popycha wielu ludzi to tego, by rozpocząć starania o kredyt hipoteczny. W roku 2021 dodatkową zachętą są wyjątkowe niskie stopy procentowe kredytu hipotecznego. A oprocentowanie kredytu wpływa bezpośrednio na to, jaką jego sumę będziemy ostatecznie spłacać. Warto więc, zważając na taki stan rzeczy, przyjrzeć się możliwości wzięcia kredytu i różnym jego opcjom. Tak, by był to najtańszy kredyt hipoteczny nierujnujący co miesiąc naszego budżetu. Istnieją pewne metody i narzędzia, które w wyborze takiego kredytu pomogą.

Kredyt hipoteczny - kiedy się na niego zdecydowaćWzięcie kredytu hipotecznego to odpowiedź na nasze potrzeby finansowe, gdy nie mamy oszczędności, a chcemy kupić mieszkanie, dom, wybudować dom czy przeprowadzić remont lub restrukturyzację lokalu. To główne z powodów. Kredyty hipoteczne i możliwość ich wzięcia to również kwestia, czy mamy odpowiednią zdolność kredytową. Banki biorą ją pod uwagę jako główny czynnik, który świadczy o naszej wiarygodności i o tym, że będziemy w stanie dokonywać spłaty kredytu w postaci regularnych comiesięcznych rat. Zdolność kredytowa jest wyliczana na podstawie naszych zarobków, rodzaju umowy w pracy, liczby członków rodziny, którzy pozostają na naszym utrzymaniu, i tego, jak wygląda nasza historia w BIK. Kredytem hipotecznym powinniśmy zainteresować się także wtedy, gdy mamy odpowiednią sumę pieniędzy na wkład własny. Wynosi ona obecnie - w zależności od banku - od 10 proc. do 20 proc. ceny nieruchomości. Warto jednak pamiętać o tym, że wkład własny może stanowić nie tylko gotówka. Można posłużyć się: inną nieruchomością, obligacjami, środkami zebranymi na IKE, IKZ czy w PPK oraz zadatkiem dla sprzedającego.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu hipotecznegoIstnieje wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kredyt hipoteczny. Pierwszym z nich jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która mówi o tym, kredyt w jakiej wysokości będziemy rzeczywiście spłacać. Uwzględnia ona wszystkie dodatkowe koszty: oprocentowanie nominalne, prowizję dla banku czy ubezpieczenie kredytu. Jest to więc coś innego niż oprocentowanie kredytu hipotecznego. Najniższy koszt kredytu hipotecznego, czyli najniższa RRSO (roczna stopa oprocentowania), jest tym, na czym powinno nam szczególnie zależeć. Całkowity koszt kredytu hipotecznego to coś, co szczególnie powinno zwrócić naszą uwagę.


Ranking kredytów hipotecznych - porównywarka ofert kredytów hipotecznychOferty kredytów hipotecznych można prześledzić w rankingu kredytów hipotecznych. Przedstawione są w nim najlepsze opcje kredytowe różnych banków. To rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż pomaga w domowym zaciszu porównać poszczególne parametry kredytowych ofert bankowych. Porównanie ofert kredytów hipoteczny to koszty, warunki i suma, którą można pożyczyć. Pozwala to wybrać kredyt, który będzie szyty na miarę naszych możliwości, więc jego rata nie będzie zabójcza dla naszego comiesięcznego budżetu. A to w przypadku kredytu hipotecznego, który spłacamy czasami kilkadziesiąt lat, jest bardzo ważne. Mając konkretne danie i świadomość wyboru najlepszej opcji z większym spokojem podejdziemy też do podpisania umowy kredytu.

Porównywarka kredytów hipotecznych http://kredyt-na-nieruchomosc.pl to narzędzie ułatwiające podjęcie jednej z najbardziej kluczowych w życiu decyzji.