tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 października 2021
  • 20 października 2021

Szpital Megrez zmienił zasady odwiedzin pacjentów

Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną i nadchodzący sezon jesiennych infekcji i grypy, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, wprowadzone zostały nowe zasady odwiedzin w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez
Szpital Megrez zmienił zasady odwiedzin pacjentów · fot. www.facebook.com/pg/Wojewódzki-Szpital-Specjalisty


Z uwagi na czasowe ograniczenia, nakazy i zakazy obowiązujące w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemiologicznego i stanu epidemii COVID-19 oraz konieczność zastosowania nadzwyczajnych środków ostrożności w trakcie pobytu pacjentów i osób odwiedzających na terenie szpitala, odwiedziny pacjentów na oddziałach niecovidowych z dniem 15 października zostają ograniczone do:
  • wizyty pożegnalnej
  • odwiedzin pacjentów z chorobą otępienną, niepełnosprawnością intelektualną, całościowym zaburzeniem rozwojowym (np. autyzmem)
  • osób odbierających noworodka ze szpitala
  • osób towarzyszących przy porodach rodzinnych
  • osób odbierających kartę zgonu pacjenta wraz z kartą informacyjną.


Odwiedziny pacjentów mogą się odbywać w dni powszednie od 14.00 do 17.00 oraz w dni świąteczne od 10.00 do 18.00. W wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z ordynatorem właściwego oddziału, możliwe są odwiedziny w innych godzinach, niż wyznaczone.

Osoby odwiedzające zobowiązane są do wypełnienia ankiety epidemiologicznej na portierni głównej szpitala i przekazania jej pracownikom ochrony. Na terenie szpitala obowiązuje noszenie prawidłowo założonej maseczki, utrzymywanie dystansu i dezynfekcja rąk po wejściu na teren placówki i po odwiedzinach. W miarę możliwości zaleca się niekorzystanie z wind.

Odwiedziny ogranicza się do 1 osoby pełnoletniej do 1 pacjenta. Czas odwiedzin nie może przekraczać 15 minut. Zaleca się, by odwiedzającym była osoba zdrowa, bez objawów infekcji, która przeszła pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 lub jest ozdrowieńcem z udokumentowanym przechorowaniem.

W przypadku sal wieoosobowych możliwe jest przebywanie tylko jednej osoby odwiedzającej na sali. Artykuły i rzeczy osobiste dostarczane pacjentowi należy ograniczyć do niezbędnego minimum.

mp / tychy.info
źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.