tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 13 października 2021

Twoje meble też mogą nosić biżuterię! Sprawdź polecane uchwyty!

Materiał partnera:

Uchwyty do mebli kuchennych są ciekawymi dodatkami w znacznym stopniu podnoszącymi funkcjonalność pomieszczenia. Co więcej, opisywane uchwyty wpływają także na całościową estetykę zabudowy w kuchni. Na rynku znaleźć można wiele modeli uchwytów, które swoim wyglądem przypominają małe dzieła sztuki i stanowią dobrą dekorację pomieszczenia. Dzięki dobrze dobranym uchwytom można z powodzeniem zaaranżować pomieszczenie i podnieść jego wartość wizualną.

Twoje meble też mogą nosić biżuterię! Sprawdź polecane uchwyty!


1. Estetyczna kuchnia w nowoczesnym stylu
2. Kuchnia w stylu retro?
3. Wygoda i nowoczesność.

Estetyczna kuchnia w nowoczesnym styluAktualnie można na rynku znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań sprawiających, że kuchnia jest nie tylko praktyczna, ale także wyjątkowo estetyczna. Dzisiejsze uchwyty do mebli kuchennych to już nie staromodne klamki, którym daleko do bycia estetycznymi i funkcjonalnymi. W dzisiejszych czasach w sklepach wybór uchwytów jest bardzo duży, dzięki czemu można z powodzeniem dobrać uchwyty nie tylko odpowiednio do danego mebla, ale także do całego pomieszczenia. W wielu projektach kuchni uchwyty nie tylko spełniają swoje zadanie, ale także stanowią wręcz główny element dekoracyjny. Jest to doskonały pomysł szczególnie w przypadku małych kuchni, w których nie ma miejsca na dodatkowe dekoracje w postaci świeczników, czy też ozdobnych naczyń, a pomieszczenie bez żadnych dodatków wydaje się puste. Wówczas dobrze dobrane, eleganckie uchwyty to dobry pomysł, który nie zabiera dodatkowo miejsca, a spełnia zadanie elementów dekoracyjnych nie gorzej, niż niejedna lampa, czy też wazon.

Kuchnia w stylu retro?Wiele osób zastanawia się, na jakie uchwyty warto postawić. Ostatnio panuje moda na uchwyty kuchenne w stylistyce retro, ale z nutką nowoczesności. Aktualnie tego rodzaju projekty to niekoniecznie przestarzałe meble, ale raczej produkty o nowoczesnym rysie, jednak z wykończeniem w stylu vintage, czyli na przykład właśnie z utrzymanymi w stylistyce retro uchwytami. Można znaleźć na przykład uchwyty miedziane ze zdobieniem, które są wykonane w taki sposób, aby przywodzić na myśl dawne czasy. Są one jednocześnie praktyczne i funkcjonalne, a korzystanie z mebli z takimi uchwytami jest wyjątkowo wygodne i komfortowe. Uchwyty mają ergonomiczne, przemyślane kształty, czym różnią się od oryginalnych, staroświeckich uchwytów, którym do funkcjonalności daleko. Wiele uchwytów vintage, które można aktualnie znaleźć w sklepach przypomina gałkę, która jest wyjątkowo wygodna w użytkowaniu. Jeżeli chodzi o kolorystykę, na rynku dostępne są uchwyty-gałki w wielu barwach, jednakże największą popularnością cieszą się złote oraz czarne.

Wygoda i nowoczesnośćOprócz opisywanych uchwytów vintage na rynku można dostać także ich nowoczesną alternatywę występującą w postaci specjalnych uchwytów listowych. Ich budowa jest dyskretna, a montaż sprawia, że nie tylko sam uchwyt, ale także cały front mebla jest doskonale wyeksponowany. Tego rodzaju uchwyty nie zaburzają estetyki mebli, ani całego pomieszczenia. Wybierać można spośród uchwytów dłuższych, lub też krótszych. Jeśli chodzi o te pierwsze to zazwyczaj można je dopasować do całej szuflady, te drugie natomiast są bardziej praktyczne, ale nie wszędzie można je zastosować.

Autor: Adrian Kozicki