tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 27 września 2021

Instalacja LPG - Najlepsze rozwiązanie dla kierowców z terenu Katowic

Materiał partnera:

Koszty eksploatacji pojazdów mechanicznych stale rosną. Rosnąca cena ropy przekłada się na wzrost cen paliw, w rezultacie powyższego coraz więcej musimy zapłacić nie tylko za benzynę, ale również olej napędowy. To sprawia, że coraz więcej kierowców myśli o instalacji LPG lub wręcz kupuje pojazdy z fabrycznie zamontowaną instalacją gazową.

Whitpress


Planujesz modernizację pojazdu? Potrzebna Ci instalacja LPG - Katowice to miasto na terenie którego z łatwością znajdziesz warsztat specjalizujący się w projektowaniu, montażu oraz serwisie instalacji LPG.

Zalety instalacji LPGProfesjonalnie wykonana instalacja LPG niesie za sobą wiele zalet. Podstawową jest oczywiście ograniczenie kosztów eksploatacji pojazdu. Co ważne instalacja LPG pozwala ograniczyć wydatki na paliwo niezależnie od modelu w jakim użytkujemy samochód - podczas jazdy po mieście oraz pokonywania dużych odległości na trasie.

Dodatkowe zalety profesjonalnie zaprojektowanej i wykonanej instalacji LPG w pojeździe osobowym i dostawczym to:
  • wysoka wydajność silnika,
  • pełne bezpieczeństwo użytkowania,
  • redukcja emisji szkodliwych spalin.


Wpływ instalacji LPG na pojazdInstalacje LPG wcześniejszych generacji miały negatywny wpływ na ogólny stan techniczny pojazdu. Przede wszystkim powodowały szybsze zużywanie się części eksploatacyjnych, w efekcie czego oszczędności wygenerowane przez użytkowanie tańszego paliwa były pochłaniane przez koszty napraw eksploatacyjnych. Instalacje LPG nowej generacji to rozwiązania, które mają bardzo ograniczony wpływ na pozostałe komponenty pojazdu, w związku z czym ich użytkowanie nie wiąże się z przedwczesnym zużywaniem się części eksploatacyjnych.

Jedyny mankament instalacji LPG, którego nie jesteśmy w stanie zniwelować to przestrzeń niezbędna do instalacji butli na gaz. Standardowo butle na gaz montuje się w bagażniku pojazdu, co przekłada się na ograniczenie przestrzeni przechowywania. O ile rozwiązanie to w dalszym ciągu jest rozwiązaniem wiodącym na rynku LPG, o tyle instalacje nowej generacji są coraz bardziej wydajne, co pozwala nam na ograniczenie pojemności zbiornika na paliwo i zwiększenie funkcjonalności bagażnika pojazdu wyposażonego w instalację auto gazu.

Serwis instalacji LPG a jej sprawnośćDecydując się na instalację LPG w samochodzie powinniśmy pamiętać o konieczności jej regularnego serwisowania i przeprowadzania niezbędnych napraw. Ważnym jest również pamiętanie o tym, że nie każda stacja diagnostyczna obsługuje pojazdy wyposażone w auto gaz, w związku z czym przeglądy techniczne możemy wykonać wyłącznie w dedykowanym punkcie.