• 12 lutego 2020
  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 7539

Tyszanka Karolina Białas brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 7-9 lutego w Krynicy Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Brązowy medal wywalczyła tyszanka Karolina Białas, uczennica 1 klasy Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach, która łyżwiarstwo figurowe na co dzień trenuje w Uczniowskim Klubie Łyżwiarskim SPIN Katowice.

Tyszanka Karolina Białas brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów · fot. materiały prasowe

W Krynicy Karolina zaprezentowała bardzo dobry program dowolny, wykonała rewelacyjnie potrójne skoki (salchow, rittberger, toe loop), wszystkie piruety zaliczone zostały na 4 (najwyższy) poziom. 15-latka pokazała ogromną wolę walki, przesuwając się na pozycję medalową z 9. miejsca, które zajmowała po programie krótkim, poprawiając jednocześnie swój rekord życiowy o ponad 10 pkt.

Karolina musiała jedynie uznać wyższość dwóch starszych zawodniczek. 1. miejsce zajęła 17-letnia Ekaterina Kurakowa (MKS Axel Toruń), a drugie miejsce wywalczyła 18-latka - Oliwia Rzepiel (UKŁF Ochota Warszawa).