Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 5 września 2019
  • 7 września 2019

[ZDJĘCIA] Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z tyszanami

W czwartek, 5 września premier Mateusz Morawiecki odwiedził Tychy. W planie jego wizyty znalazło się m.in. spotkanie z najmłodszymi użytkownikami boiska na osiedlu Weronika.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się najmłodszymi tyszanami na boisku na osiedlu W - 5.09.2019 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Premier spotkał się z młodymi piłkarzami na nowym boisku na osiedlu W i wręczył im koszulki oraz piłki, a także zamienił z nimi kilka słów. Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, boisko sportowe powstało z marzeń młodych chłopców, którzy pragnęli zmienić swoje otoczenie.

- Rozmawialiśmy rok temu z grupą chłopaków, którzy marzyli o boisku, żeby mogli grać. Dzisiaj, po roku, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to boisko powstało - mówił premier Morawiecki podczas wizyty w województwie. - Cieszę się, że mamy miejsce w Tychach, gdzie młodzi chłopcy mogą trenować piłkę z rówieśnikami z Akademii GKS Tychy. To boisko to bardzo ważny projekt. Z takich drobnych projektów składa się projekt Polska.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się najmłodszymi tyszanami na boisku na osiedlu W - 5.09.2019
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się najmłodszymi tyszanami na boisku na osiedlu W - 5.09.2019 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


- Rok temu powstał film, który zaczął żyć swoim życiem w mediach społecznościowych. Jego głównym inicjatorem by mały Mateusz, który zwrócił uwagę na potrzebę utworzenia boiska sportowego na swoim osiedlu. Do filmu dotarł premier Morawiecki, obiecał wsparcie i dzisiaj spotykamy się już na gotowym obiekcie. Czasem dobra wola wystarcza, by rozwiązywać problemy mieszkańców i spełnić ich oczekiwania. Cieszę się, że to w moim rodzinnym mieście miała miejsce tak fajna inwestycja a powstanie tego boiska przejdzie do lokalnej legendy - powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Głównym pomysłodawcą idei utworzenia boiska sportowego był 13-letni Mateusz Gajda, mieszkaniec tyskiego osiedla „W”. Wsparcia udzielili mu koledzy oraz grono rodziców. Jak podkreśla Mateusz, boisko było w tym miejscu bardzo potrzebne, co widać po ilości osób z niego korzystających.

Boisko przeznaczone jest do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa, piłkę nożną i ręczną.

Loading...


Natomiast w późniejszych godzinach Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami na starotyskim Rynku.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.