Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 16 sierpnia 2019
  • 19 sierpnia 2019

Przebudowa DK44: Dojazd do dzielnic poprowadzony niewłaściwie? Apel miejskiej radnej

W związku z przebudową DK44 wjazd ul. Długą został zamknięty. Mieszkańcy dzielnic Jaroszowice i Wygorzele są zaniepokojeni zaproponowanym przez MZUiM Tychy objazdem przez ulicę Goździków i Pogodną. O zmianę decyzji apeluje miejska radna, Lidia Gajdas.

Przebudowa DK 44 w Tychach - 07.2019 · fot. MZUiM


- Z otrzymanej informacji od rzecznika UM Tychy wynika, że w związku z zamknięciem wjazdu w ul. Długą od ul. Oświęcimskiej, dojazd do dzielnic Jaroszowice i Wygorzele proponowany jest ulicami Goździków i Pogodną. Ulice Goździków i Pogodna są ulicami bardzo wąskimi bez poboczy i chodników i nie są przystosowane do zwiększonego ruchu pojazdów. Z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierujących proszę o ponowną analizę zaprojektowanego objazdu i wypracowanie alternatywy dla skomunikowania dzielnic Jaroszowice i Wygorzele na okres zamknięcia wjazdów ul. Długą - wnioskuje radna Lidia Gajdas.

Mieszkańcy obawiają się nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również wprowadzenia ruchu tranzytowego, czyli korzystania z obu dróg przez kierowców samochodów ciężarowych.

Zgodnie z informacją MZUiM Tychy w sprawie dojazdu do dzielnicy Jaroszowice, Wygorzele w związanej z remontem drogi DK44, wyłączenie skrzyżowania z ulica Długą spowodowane jest kolejnym etapem prac na modernizowanym w Tychach odcinku drogi krajowej i szacunkowo ma ono potrwać około miesiąca. W tym czasie wykonawca inwestycji - firma Eurovia S.A. - przystąpi do rozbiórki istniejącego w tym miejscu bypassa (dotychczas to po tej tymczasowej drodze odbywał się ruch) oraz do przebudowy drogi na samej tarczy skrzyżowania i na fragmencie ul. Długiej. Wcześniej nie było to możliwe z uwagi na budowę przejścia podziemnego. Aktualnie obiekt jest już gotowy w stanie surowym i można przejść do robot drogowych.

- Jednocześnie po uzyskaniu dodatkowych informacji od Wydziału Komunikacji odnośnie do projektowanych objazdów do dzielnicy w trakcie trwania prac drogowych przy zamkniętej ul. Długiej wyjaśniamy, że objazdy zostały zaprojektowane wyłącznie dla mieszkańców, aby wskazać drogę dojazdu do dzielnicy. Liczba dostępnych wjazdów do dzielnicy została bardzo ograniczona. Planowany objazd ma charakter lokalnego, ułatwiającego codzienne funkcjonowanie mieszkańców. W żaden sposób nie zwiększy on ruchu w dzielnicy, ze względu na fakt, że nie zmienia się organizacja ruchu na pozostałych wlotach. Zwracamy jednocześnie uwagę, że w chwili obecnej w dalszym ciągu nie ma możliwości przejazdu ul. Mysłowicką w kierunku Lędzin, dlatego nie stwierdza się zagrożenia przeniesienia ruchu tranzytowego do dzielnicy. Ruch wzdłuż ulicy Oświęcimskiej zostanie upłynniony poprzez likwidację tzw. "bypassa" i przepuszczenie ruchu na wprost po nowej nawierzchni. Ponadto informujemy, że wszystkie dotychczas funkcjonujące objazdy trasy głównej pozostają bez zmian - przekazuje Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM Tychy.

joa / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.