tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Gorące tematy

  • 13 sierpnia 2019
  • 22 sierpnia 2019

[ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego: przemarsz, piknik i pokaz sprzętu

Choć centralne obchody Święta Wojska Polskiego odbyły się w terminie, w Tychach żołnierze świętowali 21 sierpnia w Parku Miejskim Solidarności, gdzie jak co roku tradycyjnie miała miejsce kulminacja tyskich obchodów.

Święto Wojska Polskiego w Tychach - 21.08.2019 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Marii Magdaleny na Starych Tychach o godzinie 11.00, połączona ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich, a następnie przemarszem ulicami miasta: Bocheńskiego, Budowlanych i Edukacji do Parku Miejskiego Solidarności. To tam o 13.00 odbyło się uroczyste wręczenie medali, mianowania na wyższe stopnie wojskowe, a także piknik wojskowy z pokazem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek wojskowych województwa śląskiego oraz koncertami: Presto Cantabile, Eloi, Kobiórzanie i Pan Pozor.

Współorganizatorzy: Powiat Bieruńsko-Lędziński, Urząd Miejski w Bieruniu, Gmina Bojszowy, Chełm Śląski, Miasto Imielin, Gmina Kobiór, Lędziny, Miasto Łaziska Górne, Gmina Mikołów, Gmina Ornontowice, Miasto Orzesze, Powiat Pszczyński, Gmina Pszczyna, Gmina Suszec, FCA Poland, Jastrzębska Spółka Węglowa, RPWiK.

BM / tychy.info, źródło: MCK

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.