Gorące tematy

  • 2 kwietnia 2024
  • 4 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2037

Członkowie zarządu spółki chcieli dać łapówkę komornikowi. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Tychach skierowała do Sądu Rejonowego w Tychach akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom oskarżonym o złożenie obietnicy udzielenia komornikowi korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez niego wskazanej funkcji.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej - Marta Zawada-Dybek, z ustaleń śledztwa i zgromadzonych dowodów wynika, że jeden z komorników działających na terenie Tychów prowadził postępowanie egzekucyjne w stosunku do spółki z o.o., z wniosku banku. Należność główna obejmowała kwotę 234.495 złotych. Oskarżeni pełniący funkcję członków zarządu spółki, przyszli do Kancelarii Komorniczej i przedstawili komornikowi propozycję łapówki w kwocie 26.000 złotych.

Proponowana kwota miała zapewnić nieskuteczność prowadzonej egzekucji, wobec spółki, którą reprezentowali. Komornik o zdarzeniu powiadomił policję. W październiku 2023 roku obie osoby zostały zatrzymane, a następnie zostały im przedstawione zarzuty. Wobec tych osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawczej w postaci: dozoru policji i poręczenia majątkowego.

Czynności w sprawie wykonywali prokurator i działający pod jego nadzorem funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Katowicach. Podejrzani w śledztwie nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienie. Czyn zarzucany oskarżonym zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info

źródło: Prokuratura Okręgowa w Katowicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.