Gorące tematy

  • 22 lutego 2024
  • 25 lutego 2024
  • wyświetleń: 22064

[FOTO] Rozbiórka wiaduktu południowego w ciągu DK-44 w Tychach

Trwa rozbiórka wiaduktu południowego w ramach prowadzonej inwestycji w ciągu ulicy Mikołowskiej. W nocy ze środy na czwartek zdemontowane zostało ostatnie - zachodnie przęsło konstrukcji stalowej. Prace przebiegły bez problemu i w założonym czasie.

Rozbiórka wiaduktu południowego - 21/22.2024 · fot. MZUiM Tychy


- Otworzyły nam się kolejne fronty robót, po zdjęciu konstrukcji stalowej możemy przystąpić do palowania terenu pod docelowe podpory oraz do rozbiórki przyczółków od strony Tychów i Mikołowa. Wszystko odbywa się terminowo, a wspomniane prace powinny zakończyć się w połowie kwietnia - wyjaśnia Arkadiusz Wojtuś - kierownik budowy (Nowak-Mosty Sp. z o. o.)

Następną fazą inwestycji będzie wykonanie nowych podpór i przyczółków. Wykonawca przewiduje, że potrwa to do 3 miesięcy. Jeżeli nie będzie niespodzianek, to nowa konstrukcja stalowa montowana będzie w połowie lipca. Przypominamy, że przez cały czas ruch prowadzony, jest w dwóch kierunkach, po wcześniej wzmocnionym wiadukcie północnym. Cały obiekt południowy ma być gotowy do końca roku.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.