Gorące tematy

  • 7 lutego 2024
  • 15 lutego 2024
  • wyświetleń: 11486

[WIDEO, FOTO] Protest rolników. Wyjechali ciągnikami na DK-44 i DK-1

W piątek 9 lutego w godzinach 10.00 - 14:30 występowały utrudnienia w ruchu na DK 44 - na odcinku Tychy - Bieruń oraz na DK 1 w kierunku Pszczyny. Odbywał się przejazd kolumny maszyn rolniczych w ramach protestu rolników. Zobaczcie zdjęcia i wideorelację!

Protest rolników - 09.02.2024
Protest rolników - 09.02.2024 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Uczestnicy poruszali się z prędkością 10 - 20 kilometrów na godzinę. Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwali funkcjonariusze policji z Tychów i Bierunia.

- Protest zakończył się około 14:30. Uczestniczyło w nim 86 ciągników rolniczych. Wydarzenie przebiegło spokojnie, nie było żadnych incydentów, ani kolizji drogowych. Pojazdy cały czas były w ruchu, nie doszło do blokady drogi. Pierwotnie przejazd miał być najpierw skierowany na Bieruń, jednak nie doszło do tego. Traktory przemieściły się z ul. Kościelnej w kierunku centrum Tychów, a następnie uczestnicy udali się do Bierunia i z powrotem w rejon Urbanowic - relacjonuje p.o. oficera prasowego tyskiej policji mł. asp. Paulina Kęsek.

Protest rolników - 09.02.2024 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info
Dlaczego rolnicy protestują?9 lutego rozpoczął się 30-dniowy protest rolników we wszystkich województwach. Gdzie dokładnie odbywają się protesty? Tego można dowiedzieć się z aktualizowanej wciąż mapy. Jedyną i oficjalną wersję mapy tworzy Instytut Gospodarki Rolnej. Udostępniamy ją poniżej.Jednym z powodów jest decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą do czerwca 2025 roku. Podnoszą także postulat odstąpienia od wymogów Zielonego Ładu. W ich ocenie pro środowiskowa polityka Brukseli utrudnia im prowadzenie gospodarstw i produkcję żywności. Domagają się działań rządu poprawiających ich sytuację.

Protest rolników - zbiórka, na ulicy Kościelnej - 09.02.2024 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Protest rolników na DK1 w Tychach - 9.2.2024 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.