Gorące tematy

  • 27 listopada 2023
  • 3 grudnia 2023
  • wyświetleń: 9317

Tychy: nocna awantura ze skutkiem śmiertelnym. Obywatele Kolumbii w areszcie

W niedzielę 26 listopada około godziny 2.00 w nocy dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów przy ul. Ziębiej. Nie żyje mężczyzna, który został ugodzony nożem.

Bójka w domu przy ul. Ziębiej. Tymczasowy areszt dla obywateli Kolumbii - 11.2023 · fot. KMP Tychy


Ze zgłoszenia wynikało, że grupa kilku osób ma się bić i używać niebezpiecznych narzędzi (kamieni, butelek). Na miejsce natychmiast skierowane zostały podległe patrole. Po przybyciu na miejsce okazało się, że podczas bójki jeden z jej uczestników został dźgnięty w plecy - najprawdopodobniej nożem. Policjanci przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej u poszkodowanego i wezwali na miejsce pogotowie. Niestety pomimo wysiłku policjantów i ratowników medycznych nie udało się uratować życia mężczyzny (34 lata).

Jeden z uczestników bójki, mężczyzna w wieku 21 lat, trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Pracujący na miejscu Policjanci zatrzymali osoby biorące udział w awanturze. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to obcokrajowcy (obywatele Kolumbii).

W związku z prowadzeniem czynności w kierunku bójki ze skutkiem śmiertelnym na miejsce wezwana została policyjna grupa dochodzeniowo - śledcza oraz prokurator. Dodatkowo celem oświetlenia miejsca działań policji, osłonięcia zwłok i zmycia plamy krwi na miejsce wezwany został zastęp strażaków JRG Tychy.

Na miejscu, przez kilka godzin pracowali tyscy policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Uczestnicy bójki trafili do policyjnej izby zatrzymań, a następnie, decyzją sądu, został wobec nich zastosowany tymczasowy areszt. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego więzienia. Pozostałe osoby będą odpowiadać za udział w bójce. Obywatele Kolumbii najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwać na rozprawę.

Śledztwo w tej sprawie, mające na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, jest prowadzone przez policjantów tyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone oraz zlecona została sekcja zwłok.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.