Gorące tematy

  • 23 listopada 2023
  • 28 listopada 2023
  • wyświetleń: 10064

Mężczyzna zastrzelił się na terenie Paprocan?

We wtorek 22 listopada ok. godz. 5:55 w drewnianej altanie przy ścieżce wokół Jeziora Paprocańskiego ujawnione zostały zwłoki młodego mężczyzny z raną postrzałową głowy.

Mężczyzna zastrzelił się na terenie Paprocan - 22.11.2023 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowany został patrol policji. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili treść zgłoszenia, a przy zwłokach znaleźli przedmiot przypominający broń (rewolwer czarnoprochowy).

Miejsce znalezienia zwłok zostało zabezpieczone, a do działań wezwani zostali: grupa dochodzeniowo - śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, prokurator oraz biegli z zakresu medycyny oraz balistyki. Z informacji przekazanych portalowi 112 Tychy przez prokurator Marię Paszek wynika, że mężczyzna w wieku około 25 lat najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Wszczęte zostało śledztwo z art. 151 kodeksu karnego: "Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone i przewiezione do zakładu medycyny sądowej gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, mająca na celu dokładne określenie przyczyny zgonu. Działania policji pod nadzorem prokuratury w miejscu zdarzenia trwały blisko 9 godzin. Policjanci KMP Tychy pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.