Reklama

Gorące tematy

  • 14 listopada 2023
  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 2929

Premier wyznaczył komisarza. To były prezes spółki samorządowej

Od wtorku 14 listopada władzę w Tychach obejmuje komisarz wyznaczony przez premiera RP. Został nim Bogdan Białowąs - emerytowany prezes spółki Śródmieście.

Bogdan Białowąs został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Tychy.
Bogdan Białowąs został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Tychy - 14.11.2023 · fot. UM Tychy


Bogdan Białowąs będzie teraz realizował wszystkie zadania należące do kompetencji Prezydenta Miasta Tychy.

Przypomnijmy: wraz z uzyskaniem mandatu Senatora przez Andrzeja Dziubę w wyborach parlamentarnych, funkcję zastępców prezydenta przestali pełnić Maciej Gramatyka, Igor Śmietański oraz Hanna Skoczylas. Obowiązkiem wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka, było niezwłoczne złożenie wniosku wraz z rekomendacją kandydata do Prezesa Redy Ministrów, o wyznaczenie tymczasowego komisarza rządowego, który będzie pełnił funkcję osoby zastępującej prezydenta miasta do wiosennych wyborów samorządowych.

Przez miesiąc - do momentu wyznaczenia komisarza - ciągłość działań magistratu zapewniała Sekretarz Miasta - Aneta Luboń-Stysiak, która otrzymała wszystkie niezbędne pełnomocnictwa.

Spółka Śródmieście, którą kierował przez wiele lat Bogdan Białowąs, zajmuje się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami, działalnością wydawniczą czasopism, prowadzeniem informacyjnego portalu tychy.pl oraz zarządzaniem infrastrukturą telekomunikacyjną.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.