Reklama

Gorące tematy

  • 1 czerwca 2023
  • 2 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1720

[Historyczne zdjęcie] Najlepszy plac zabaw na świecie!

Dziś w cyklu "Historyczne zdjęcie" miasto Tychy z lat 60. XX wieku. Na fotografii z 1961 roku uwieczniono zabawę chłopców na nieuporządkowanym terenie obok budynku mieszkalnego na Osiedlu D.

Historyczne zdjęcie, zabawa w kałuży
Najlepszy plac zabaw na świecie! Osiedle D, lata 60. · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Czarno-biała fotografia przedstawia sześciu chłopców bawiących się w dużej kałuży nieopodal obecnej ulicy Henryka Dąbrowskiego w Tychach. Woda stoi na nieuporządkowanym terenie budowy. Jedno z dzieci stoi na czymś, co przypomina tratwę. W lewym górnym rogu kadru dostrzec można fragment zabudowy mieszkalnej przy ulicy Dębowej. Budynek ma jeszcze charakter surowy, jeden fragment jest nieotynkowany, przy drugim zaś ustawiono rusztowanie.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj