tychy.info

Reklama

Gorące tematy

  • 24 marca 2023
  • 10 kwietnia 2023

Miejskie "metro" w Tychach. Bilety kolejowe za 1 zł!

Od 1 kwietnia dostępne są bilety kolejowe za złotówkę, dzięki którym pasażer może przejechać jedną stację np. z Tychy Lodowisko do Tychy Grota-Roweckiego. Koleje Śląskie uruchomią pilotażowy program „metro” w Tychach na trzy miesiące i nie wykluczają rozszerzenia projektu na inne miasta.

Reklama

pociąg Kolei Śląskich, stacja Tychy
Miejskie "metro" w Tychach. Bilety kolejowe za złotówkę! · fot. UM Tychy


- Pilotażowo, na razie po Tychach, za jedną złotówkę pasażer będzie jeździć od stacji do stacji. Zamiast korzystać z autobusy czy samochodu, żeby pojechać po bułki, od 1 kwietnia można po nie pojechać pociągiem za złotówkę. To nie jest prima aprillis. Przez trzy miesiące będziemy sprawdzać zainteresowanie pasażerów. Jeśli takie będzie, natychmiast wprowadzimy usługę w innych gminach - powiedział Maciej Zaremba z Kolei Śląskich.

Bilet obowiązuje także w przejazdach do przystanku Tychy Żwaków, który jako jedyny z tyskich przystanków leży na innej trasie niż te w kierunku Tychów Lodowiska.

Bilety do „metra” dostępne są tylko w biletomatach i aplikacjach mobilnych.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.