tychy.info

Reklama

Gorące tematy

  • 4 grudnia 2022
  • 7 grudnia 2022

Kuba z Tychów nowym MasterChefem! Gratulujemy!

Poznaliśmy nazwisko najlepiej gotującego kucharza amatora w Polsce, który otrzymał czek na 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej. Tytuł MasterChefa zdobył Kuba Tomaszczyk z Tychów!

Reklama

kuba masterchef
Kuba Tomaszczyk 11. polskim MasterChefem · fot. TVN


Wielki finał 11. edycji MasterChefa odbywał się w unikalnym miejscu: przepięknych ogrodach willi Maiano. Finałowa konkurencja składała się z dwóch etapów. Do drugiego przeszła dwójka najlepszych uczestników.

W pierwszym etapie zawodnicy zmierzyli się z trzema zadaniami specjalnymi. Za każde jurorzy przyznawali im punkty od 1 do 4.

W pierwszym zadaniu Kuba przyrządził pierś z perliczki z borowikami, ziemniakiem truflowym, granatem z limonką i sosem mięsno-warzywnym. Jury uznało, że perliczka wyszła mu najlepiej z całej czwórki!

kuba masterchef


W drugim zadaniu kucharze musieli zmierzyć się z truflą. Kuba przygotował comber z królika. Michel Moran stwierdził, że jest doskonale usmażony. Młody tyszanin po tej konkurencji znalazł się w finale finałów razem z Bartkiem - śpiewakiem operowym z Warszawy!

kuba masterchef


W drugiej części finału uczestnicy musieli zaserwować jurorom trzydaniowe menu składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Ta konkurencja rozstrzygnęła wszystko. Obaj uczestnicy zachwycili jurorów swoimi daniami, więc wybór MasterChefa nie był łatwy.

Na przystawkę Kuba przyrządził mozaikę z dorsza z pieprzem pomarańczowym, sosem na bazie wermutu i oliwą szczypiorkową. Ania Starmach stwierdziła, że jest to przystawka finałowa, która wygląda i smakuje tak jak powinna. Magda Gessler uznała, że Kuba zaprezentował gorzki smak jako smak dobry, a nie antysmak. - To jest odkrycie - podsumowała.

perliczka


Danie główne Kuby to konfitowana perliczka z kaszą bulgur, policzkiem wieprzowym, grzybami i sosem mięsnym. Magda stwierdziła, że jest to bardzo dojrzałe i twórcze danie, jak na tak młodego kucharza, danie na wysokim C. Była zachwycona skórką perliczki. Michel Moran stwierdził, że danie jest dokładnie tym, na co jurorzy czekają w tym programie!

Deser Kuby to jabłko w zalewie korzennej z sosem angielskim, kruszonką migdałową i słonym karmelem, który także zachwycił jurorów, a zwłaszcza Annę Starmach, która po jego zjedzeniu stwierdziła, że jest w niebie.

masterchef kuba


Spełniło się marzenie Kuby, który 6 lat temu startował w programie MasterChef Junior. Zajął wówczas 2 miejsce w finale. Teraz został "dorosłym" MasterChefem! Gratulujemy!

kuba masterchef

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.