tychy.info

Reklama

Gorące tematy

  • 26 września 2022
  • 2 października 2022

[FOTO] Spaliła się tyska burgerownia. Zbiórka na odbudowę lokalu

W piątek, 23 września spaliła się burgerownia przy al. Jana Pawła II w Tychach. Została otwarta internetowa zbiórka na pomoc w odbudowie lokalu.

Reklama

Spaliła się tyska burgerownia - 09.2022 · fot. Juicy Lucy


Burgerownia Juicy Lucy otworzona została w listopadzie 2020 roku.

- Codziennie witaliśmy dziesiątki gości i zawsze staraliśmy się zrobić wszystko, aby każdy wyszedł z lokalu uśmiechnięty i zadowolony. Nasz szef oraz my włożyliśmy całe serce w stworzenie tak cudownego miejsca na gastronomicznej mapie Tychów. Było to miejsce pracy i źródło dochodu wielu osób - piszą właściciele lokalu.

Niestety, 23 września około godziny 17:30 nastąpił wybuch gazu i większość lokalu spłonęła oraz uległa zniszczeniu.

juicy lucy
Tak wyglądał lokal przed pożarem · fot. Juicy Lucy


- W jednej chwili straciliśmy miejsce pracy, dorobek życia i jedyne źródło dochodu. Nadal nie jesteśmy w stanie pozbierać myśli po tych tragicznych wydarzeniach. Na szczęście wszyscy przeżyli i tylko jedna osoba została przetransportowana do szpitala z powodu poparzeń. Nie ma słów, które opiszą nasz ból i smutek z powodu tego co się stało - dodają.

Koszty remontu i ponownego wyposażenia burgerowni oraz lokalu obok, który również uległ zniszczeniu, są ogromne. Jak wskazują restauratorzy, już teraz wiadomo, że ubezpieczenie nie pokryje wszystkich poniesionych strat. Utworzyli więc internetową zbiórkę. Pieniądze, które uda im się zebrać, chcą w całości przeznaczyć na pokrycie kosztów remontu i odbudowy.

Pieniądze można wpłacać na konto w serwisie zrzutka.pl:O pożarze przy al. Jana Pawła II pisaliśmy w artykule Wybuch butli z gazem w lokalu gastronomicznym.

Przypomnijmy: w wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby - pracownice lokalu. Poszkodowane kobiety trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Jedna z nich po przebadaniu pozostała na miejscu, a druga została przetransportowana do szpitala.

Z lokalu, w którym doszło do wybuchu strażacy wynieśli kilka 11-kilogramowych butli z gazem. Została podjęta decyzja o ich schłodzeniu poprzez kontrolowane wypalanie. Cała procedura nadzorowana była przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania strażaków na miejscu polegały dodatkowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, wykonaniu zaopatrzenia wodnego z miejskiej sieci hydrantowej oraz oddymieniu pomieszczeń znajdujących się w sąsiedztwie (apteka, bank, drogeria).

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.