tychy.info

Reklama

Gorące tematy

  • 25 września 2022
  • 27 września 2022

[Historyczne zdjęcie] Plac Bieruta, czyli dzisiejszy "Bacz" w latach 80.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Na zdjęciu z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach uwieczniono Plac Baczyńskiego w kwietniu 1987 roku. Wówczas miejsce nosiło imię Bolesława Bieruta.

Reklama

Plac Baczyńskiego w kwietniu 1987 roku   , historyczne zdjęcie
Plac Baczyńskiego w kwietniu 1987 roku · fot. Ireneusz Kaźmierczak / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na zdjęciu widoczny jest budynek mieszkalny w północnej pierzei dawnego placu Bolesława Bieruta. Elewację budynku zdobiła mozaika autorstwa Leona Swadźby (logo PKO), a w środkowej części budynku znajdowało się kino Andromeda. Widok od ulicy Mariana Buczka (obecnie o. Innocentego Bocheńskiego). Na jezdni samochód osobowy marki Fiat 125p oraz autobus komunikacji miejskiej WPK Katowice typu Ikarus 260. W głębi kadru widać kościół św. Marii Magdaleny przy Rynku.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj