Gorące tematy

  • 18 listopada 2021
  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 17147

[ZDJĘCIA] Kładka już gotowa, montują belki wiaduktu

Przebudowa wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego w Tychach wkroczyła w kolejny etap. Trwa montaż 22 belek głównego przęsła wiaduktu. Każda z nich waży ponad 17 ton. Gotowa jest już nowa kładka pieszo-rowerowa, jaka powstała w sąsiedztwie wiaduktu. Teraz czeka na odbiory i udostępnienie mieszkańcom.

Montaż 22 belek głównego przęsła wiaduktu przy Grota-Roweckiego - 18.11.2021 · fot. Piotr Podsiadły / MZUiM Tychy


- Łącznie będą zamontowane 22 belki, a każda waży 17 ton i ma długość 21 metrów. Każdą belkę głównego przęsła układa 250-tonowy dźwig - mówi Artur Kruczek z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Układanie belek rozpoczęło się we wtorek, 16 listopada i potrwa do czwartku, 18 listopada. Wówczas, wykonawca prac - firma Mostostal Kielce S.A. - przystąpi do budowy skrajnych przęseł obiektu.

- Przęsła te powstawać będą w technologii "na mokro", co oznacza, że wcześniej będzie trzeba wykonać szalunki, zbrojenie i dopiero następnie wylewać beton - dodaje dyrektor Kruczek.

Gotowa jest już nowa kładka pieszo-rowerowa, jaka powstała w sąsiedztwie wiaduktu. Teraz czeka na odbiory instytucji zewnętrznych i dopuszczenie do ruchu. Planowo ma to nastąpić jeszcze w tym roku.
Zaawansowanie prac przy przebudowie wiaduktu jest na poziomie 50%. Wiadukt ma być gotowy w lipcu 2022 roku.

Przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego ruszyła na początku maja. Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.