Gorące tematy

  • 10 listopada 2021
  • 13 listopada 2021
  • wyświetleń: 6636

[ZDJECIA] Zanieczyszczony staw w Parku św. Franciszka - była kontrola

Zastępy tyskiej straży pożarnej interweniowały we wtorek, 9 listopada w Parku św. Franciszka z Asyżu na zlecenie Urzędu Miasta w sprawie zanieczyszczonego stawu. O niepokojącym stanie wody informowała nas dzień wcześniej także nasza czytelniczka, która przesłała zdjęcia zbiornika.

Zanieczyszczony staw w Parku św. Franciszka - 08.11.2021 · fot. czytelnik


- O godzinie 15.47 otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Tychy prośbę o zabezpieczenie przepustu między stawami. Jeden z nich miał być zanieczyszczony nieznaną substancją. Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska pobrali próbki zanieczyszczonej wody. Zadaniem strażaków było wykonanie zastawki filtrującej pomiędzy ciekami wodnymi, która zabezpiecza przed przedostaniem się substancji do niższego stawu. W tym miejscu występuje kanał o szerokości około 20 centymetrów. Wszelkie czynności w zakresie ustalenia przyczyn i okoliczności powstania zanieczyszczenia, będzie prowadził Wydział Ochrony Środowiska na podstawie pozyskanych próbek. Zostanie stwierdzony rodzaj zanieczyszczenia - czy były to naturalne wydzieliny czy niepożądane - informuje st. kpt. Tomasz Kostyra z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.