tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 28 grudnia 2021
  • 30 grudnia 2021

Karambol na rondzie Paprocańskim. Kto zawinił?

Karambol na rondzie Paprocańskim - 27.12.2021 · fot. 112tychy.pl
W poniedziałek, 27 grudnia około godziny 19.30 na dojeździe do ronda Paprocańskiego (al. Piłsudskiego - Armii Krajowej) od strony terenów przemysłowych doszło do karambolu z udziałem trolejbusu oraz pięciu samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów oraz relacji uczestników zdarzenia wynika, że sprawcą jest kierowca pojazdu komunikacji miejskiej.

W zdarzeniu brały udział: trolejbus marki Solaris oraz osobówki: Kia, Kia, Ssang Young, Renault i Opel. Łącznie pojazdami biorącymi udział w zdarzeniu podróżowało 10 osób: 3 osoby - kierowca i dwóch pasażerów - trolejbusem, a pozostałe 7 osób samochodami osobowymi.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały: zespół ratownictwa medycznego, zastępy tyskiej straży pożarnej oraz patrol policji. Na czas działań ratunkowych ruch na rondzie w kierunku lodowiska oraz ul. Dmowskiego został zablokowany.

Uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę ratowników medycznych, a jedna z nich została przetransportowana do szpitala na dokładne badania.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów oraz relacji uczestników zdarzenia wynika, że jego sprawcą jest kierowca pojazdu komunikacji miejskiej.

Celem wykonania dokumentacji zdjęciowej oraz zabezpieczenia śladów na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki. Około godziny 22.00 uszkodzone pojazdy zostały odholowane, a ruch został w pełni przywrócony. Funkcjonariusze tyskiej komendy policji prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.