tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 22 grudnia 2021
  • 26 grudnia 2021

Hokeiści wyjechali na lód w asyście psów i kotów!

Akcja hokeistów GKS Tychy "Nie zostawiaj zwierząt na lodzie" - 22.12.2021 · fot. Łukasz Sobala / Press Images
To pierwsza taka akcja w Polsce. W trakcie środowego spotkania Polskiej Hokej Ligi w dniu 22 grudnia hokeiści GKS Tychy na lód wyjechali w towarzystwie kotów i psów ze Schroniska Miejskiego w Tychach! Był to finał akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”.- Takiego wydarzenia w polskim sporcie jeszcze nie było. Hokeiści GKS Tychy wyjadą w asyście psów i kotów ze Schroniska Miejskiego w Tychach. Mam nadzieję, że będzie to sygnał do adopcji zwierząt. Dodatkowo każdy kibic, które przyniesie na mecz specjalistyczną karmę, zobaczy spotkanie w promocyjnej cenie 5 zł - zapowiadał przed wydarzeniem Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Przed meczem kibice otrzymali ulotki, w których zostały opisane historie zwierząt. Na plakatach pojawili się hokeiści, piłkarze i koszykarze GKS Tychy. Głównymi bohaterami byli jednak podopieczni schroniska.

Ulotki mają prowokować, czasem wywoływać uśmiech, ale przede wszystkim przykuwać uwagę.

- Chcieliśmy, żeby historie były nieszablonowe i zainteresowały naszych kibiców. Znajdują się w nich porównania zwierząt do charakteru, a nawet wyglądu zawodników. Na jednym z czterech plakatów widzimy m.in. kapitana hokejowej drużyny GKS Tychy - pseudonim „Kotek”, który pojawił się w towarzystwie dwóch kotów - mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy GKS Tychy.

W towarzystwie dobrze zbudowanego buldoga pojawił się Jakub Witecki. Hokeista GKS Tychy jest miłośnikiem crossfitu, dlatego zdjęcie zostało wykonane na sali do ćwiczeń.

- Wiedziałem, że pies będzie duży i silny. Faktycznie się taki okazał, ale po początkowym docieraniu się współpracowało się nam znakomicie. Mój opis zawarty na ulotce spowodował, że od dwóch dni nie mam życia w szatni - zaznacza z uśmiechem, Jakub Witecki.

Nie zostawiaj zwierząt na lodzie, gks  tychy hokej


GKS rozpoczął współpracę z miejskim schroniskiem cztery lata wcześniej, w ramach akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”. Jej pierwszym etapem były plakaty promujące adopcję, potem do sprzedaży trafił kalendarz z zawodnikami i podopiecznymi placówki. Dochód trafił do schroniska, a wszystkie sfotografowane zwierzęta znalazły nowe domy. W ostatnich tygodniach również nie zabrakło działań zachęcających ludzi do adopcji.

Nie zostawiaj zwierząt na lodzie, gks  tychy hokej


- Zawodnicy GKS Tychy zostali wolontariuszami i spisali się naprawdę znakomicie. Po tej wizycie otrzymaliśmy już kilka pytań odnośnie psów i kotów, którymi zajmowali się sportowcy. Promowanie zwierząt jest bardzo ważne w każdym okresie i nie tylko przy okazji świąt. Mamy nadzieję, że jak najwięcej zwierząt zostanie zauważonych i być może dzięki tej akcji rok rozpoczną w nowych domach - puentuje Katarzyna Jasińska z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

Grafiki na plakaty przygotował „Piłkarski Leniwiec”, z kolei zdjęcia wykonał wieloletni klubowy fotograf, Łukasz Sobala.

Wielu czytelników obawiało się, że zwierzęta podczas pobytu na Stadionie Zimowym były zestresowane. Głos w tej sprawie zabrało schronisko:

Loading...

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.