tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 27 grudnia 2021

Tyscy strażnicy miejscy uczą dzieci pierwszej pomocy

Tyscy strażnicy miejscy uczą dzieci pierwszej pomocy - 12.2021 · fot. Straż Miejska Tychy
Strażnicy miejscy odwiedzają placówki i uczą dzieci, jak powinny reagować w trudnych sytuacjach, jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak i co powiedzieć dzwoniąc na numer alarmowy.

Uczniowie tyskich szkół, pod nadzorem wykwalifikowanych strażników na nowoczesnych fantomach pozwalających poznać techniki pierwszej pomocy mają okazję przećwiczyć różne niezbędne czynności mogące uratować życie ich rówieśników lub bliskich.

Statystycznie każdy człowiek, co najmniej 3 razy w życiu jest świadkiem wypadku i stawia czoło sytuacji, w której od jego umiejętności udzielania pomocy zależy czyjeś zdrowie i życie.

"Los rannego spoczywa w rękach tego, kto założy mu pierwszy opatrunek" - tak 124 lata temu powiedział płk lekarz Nicholass Sen - dlatego tak ważne jest wpajanie od najmłodszych lat idei udzielania pierwszej pomocy.

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Wiedzę z zakresu ratownictwa powinien posiadać każdy z nas - niezależnie od wieku. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam ją wykorzystać w praktyce. Na naukę nigdy nie jest za wcześnie ani za późno.

ar / tychy.info
źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.