tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 18 grudnia 2021

Streetartowa sztuka dla malucha - licytacja obrazów dla Świetlikowa

Prace streetartowców trafiły na licytacje dla Świetlikowa · fot. M. Poźniak
Ruszyła internetowa licytacja wielkoformatowych graffiti powstałych podczas warsztatów street artu. Fundusze z licytacji trafią do tyskiej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Autorami wielkoformatowych graffiti są polscy artyści sztuki ulicy: Komart, Richie aka Mozger aka Public Surfer, Marcin „Malik” Malicki, Wojciech Walczyk, Bartek Ikon oraz Michał Banert, tyszanin, który zainicjował wcześniej akcję graffiti malowania przejścia podziemnego pod DK 1 w Tychach. Fundusze z licytacji trafią do tyskiej Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

W czerwcu, w Gemini Park Tychy w ramach działań Miejskiego Centrum Kultury w Tychach pod nazwą „Okno na Kulturę” odbywały się otwarte warsztaty street art. Wówczas, przed galerią handlową, na oczach przechodniów powstawały wielkoformatowe obrazy graffiti. Przy rusztowaniach pracowali zaproszeni przez tyszanina, Michała Banerta, artyści, którzy zainspirowani krajobrazem Tychów stworzyli wyjątkowe graffiti z tyskimi akcentami. Znalazły się na nich: Paprocany, Klasztor Franciszkanów, Park Miejski Solidarności, Rynek Tyski i Marina Paprocańska. Obrazy można było oglądać następnie na wystawie w „Oknie na Kulturę” centrum handlowego, a teraz sztuka posłuży dzieciom.

W środę, 15 grudnia o 13.00 rozpoczęła się licytacja płócien w serwisie allegro.pl. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo wystawiła tam wszystkie 6 powstałych obrazów - mają one wymiary 150x200 lub 240x150 cm, wykonano je techniką sprayu, markerami i akrylem. Cena wywoławcza dla wszystkich obrazów to 1200 zł, ale uwaga - należy się spieszyć, bo licytacja potrwa tylko 10 dni - do 25 grudnia!

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.