tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Foto

  • 22 października 2021
  • 26 października 2021

Oznaczono numerami drzewa na ul. Czarnej. MZUiM tłumaczy

Oznaczono numerami drzewa na ul. Czarnej - 20.10.2021 · fot. Przemek
Nasz czytelnik docieka, dlaczego ponumerowano drzewa przy ul. Czarnej w Tychach. Zapytaliśmy Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

- Drzewa przy ulicy Czarnej od ulicy Zwierzynieckiej oraz kilka drzew przy ulicy Zwierzynieckiej zostały ponumerowane. Łącznie oznaczono około 40 drzew. Niestety mam obawy, że może to oznaczać ich zaplanowaną wycinkę. Być może jest to związane z planami przebudowy ulicy Czarnej. Chodnik jest przy ul. Czarnej bardzo potrzebny jednak dlaczego nie można go zrobić z poszanowaniem drzew? Dlaczego nowe inwestycje w Tychach (ale nie tylko) wiążą się z wycinką drzew, które rosły dziesiątki lat? Nowe, jeżeli będą posadzone nie urosną za naszego życia do takich rozmiarów. Nie będą dawać tyle cienia i akumulować wody co jest niezmiernie ważne w czasach zmian klimatycznych. - napisał zaniepokojony czytelnik.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyjaśnia:

- Drzewa zostały oznaczone przez projektanta w związku z przygotowaniem dokumentacji projektowej. Zinwentaryzowane drzewa zostaną zbadane przez dendrologa. Po otrzymaniu opinii zapadnie decyzja w sprawie ewentualnej wycinki. Zapewniamy, że MZUiM dokłada wszelkich starań, aby maksymalnie chronić zieleń miejską, traktując ją jako wspólne dobro - informuje zastępca dyrektora ds. techniczno-0administracyjnych, Wojciech Łyko.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.